ERR: Ida-Virumaal leiti arvatav Rooma-aegne suur ohverdamispaik
Vaata videot!

Aivar Kriiska.

FOTO: Sille Annuk

Arheoloogid tegid neljapäeval väljakaevamisi Ida-Virumaal Kohtla-Vanakülas, kus otsinguklubi liikmed leidsid Eesti tõenäoliselt kõigi aegade suurima Rooma-aegse ohverdamispaiga.

Kuu aega tagasi leidis arheoloogiahuviline Mihhail Stadnik Kohtla-Vanakülas esimese aastatuhande esimese poole ohverdamispaiga, tema sõnul midagi sellist ta küll leida ei lootnud, sest otsis viikingite münte, aga see, mis välja tuli, on põnevam ja palju vanem, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

Muinsuskaitsele teatas ta sellest kohe ja neljapäeval korraldasid arheoloogid koos otsinguklubiga tõsise välitööpäeva, et Rooma impeeriumi languse ajast pärit esemed välja kaevata.

Tartu Ülikooli arheoloogiaprofessori Aivar Kriiska arvates on kõige suurema tõenäosusega tegemist Rooma impeeriumi lõpu aegse rahvaste rändamise perioodi iidse ohverdamiskohaga.

Kriiska ütles, et kõigepealt vaadatakse üle, kas odaotste vartes ja kirveste putkedes on säilinud puitu, sest siis saab radiosüsiniku meetodil selgitada nende vanust.

Populaarne

Tagasi üles