Uuring: rõõmsad koerad liputavad saba vasakule

Uuring: rõõmsad koerad liputavad saba vasakule

FOTO: SCANPIX

Kõik teavad, et saba liputav koer on ergas.

Kanada Victoria ülikooli loomapsühholoogid leidsid, et koera sabaliputamise tagant võib otsida sõnumeid, kirjutab Helsingin Sanomat.

«Uuring näitas, et kui koer liputab saba vasakule, siis on ta elurõõmus. Saba liputamine paremale aga näitab, et koer on valvel ja reserveeritud,» selgitasid asja uurinud.

Teadlased tegid katsed labradori tõugu koera imiteeriva robotkoeraga. Teadlased panid robotkoera saba liputama nii, et see liigutas saba kas vasakule või paremale.

Robotkoera juurde toodi 500 eluskoera, keda lasti robotkoera juurde ükshaaval. Teadlased märkasid, et eluskoerad reageerisid robotkoera paremale või vasakule sabaliigutamisele erinevalt.

Kui robotkoer liigutas saba enamjaolt vasakus suunas, siis 56 protsenti eluskoertest lähenes talle julgelt ja ilma pausideta. Kui aga saba liikumine suunati vasakule, siis julges eluskoertest robotile läheneda vaid 21 protsenti ning sedagi kõhklevalt.

Uuringu teinute sõnul näitas katse, et nagu inimesed on parema-või vasakukäelised, on ka koertele tähtis, kas saba liigutada paremale või vasakule poole.

«Rõõmsad koerad liputavad saba vasakule, valvel olevad koerad aga paremale,» võtsid uurijad asja kokku.

Populaarne

Tagasi üles