Presidendi noore teadlase preemia saab Bruno Mölder

President Toomas Hendrik Ilves presidendi residentsi ees Kadriorus.

FOTO: Peeter Langovits

President Toomas Hendrik Ilves annab homme kell 15.30 Kadriorus Bruno Mölderile Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemia.

Bruno Mölderi tegevusvaldkonnaks on vaimufilosoofia, mis on üks analüütilise filosoofia peamistest valdkondadest, vaimufilosoofia põhiküsimuseks on inimese vaimu ehk psüühika koht maailmas, mida on mõistetud loodusteaduslikust maailmapildist lähtuvalt, vahendas presidendi kantselei pressiesindaja.

Käesoleval aastal ilmus rahvusvaheliselt hinnatud teaduskirjastuses John Benjamins Publishing Company Bruno Mölderi mahukas monograafia, kus ta arendab interpretivistlikku positsiooni, esitades selle originaalse versiooni - omistusteooria.

Mölderi monograafia on edasiarendus tema doktoriväitekirjast, mille eest anti talle 2008. aastal Konstanzi maakonna parima dissertatsiooni preemia.

Lisaks teadustööle on Bruno Mölder vahendanud eesti keelde arvukalt analüütilisse filosoofiasse kuuluvaid tekste ning on õpetanud Tartu Ülikoolis epistemoloogia, metafüüsika ja vaimufilosoofia kursusi.

«Bruno Mölder väärib tunnustust ka selle poolest, et ta tuli Eestisse tagasi pärast seitset õpinguaastat kokku neljas välismaa tippülikoolis ning rakendab nüüd omandatud teadmisi eesti filosoofide uute põlvkondade õpetamisel. Tema puhul on seega tegemist talentide kojutoomise hea näitega,» märkis Bruno Mölderi noore teadlase preemia kandidaadiks esitanud professor Margit Sutrop oma soovituskirjas.

Populaarne

Tagasi üles