Mis on järgmised sammud Marsi-võidujooksus?

Hiinlaste CASCi kulgur.

FOTO: CASC

Olenemata möödunud nädalal Marsil maanduma pidanud Euroopa Kosmoseagentuuri ESA maanduri Schiaparelli ebaedust on mitmed maailma kosmoseagentuurid pööranud oma pilgu Marsile. Maandumisest, elu ülevalpidamisest ja muudest eelseisvatest raskustest hoolimata näevad entusiastid punase planeedi koloniseerimist inimkonnale möödapääsmatu sammuna.

Tellijale Tellijale

Kuigi pildid Marsi punasest pinnast on tänu mitmele NASA Marsi-kulgurile meile küllaltki tuttavad, on seal maandumine siiani üks kosmoseavastuse keerulisemaid ettevõtmisi. Olgu selle tunnustuseks kasvõi tõsiasi, et eduka maandumisega on lõppenud vaid pool senistest Marsi-kulgurite missioonidest.

Läinud nädala kolmapäeval maanduma pidanud Schiaparelli paraku nende hulka ei kuulu. Kuniks ESA tegeleb õnnetuse täpsete asjaolude väljaselgitamisega, teame maanduri saatuse kohta veel väga vähe (vaata kõrvallugu). Küll võib aga oletada, et ESA-le on see siiski löök, kuna samasugune saatus tabas ka agentuuri esimest, 2003. aastal Marsile kukkunud maandurit Beagle.

Tagasi üles
Back