USA idufirma loodab uue lennukiga ülehelikiirusel lennureisid tagasi tuua

USA idufirma Boom tutvustas hiljuti oma plaanitava ülehelikiirusel lendava lennuki prototüüpi Baby Boom.

FOTO: GRAPHIC NEWS

Pärast Concorde’i kuulsusetut lõppu 2003. aastal ei ole lennundusinseneride unistus äriliselt kasumlikest ülikiiretest lendudest kuhugi kadunud. Seni on kõik uudsemad projektid aga ühel või teisel põhjusel takerdunud ja ükski neist ei ole jõudnud tehnilistest joonistest kuigi palju kaugemale.

Tellijale

Nüüd aga näib, et teatud tehnoloogiline lävend on ületatud ja algamas on uus üleheli-võidujooks. Uue ülehelikiirusel lendava reisilennukiga plaanivad välja tulla kaks USA ettevõtet: Aerion, kelle selja taga on lennundushiid AirBu, ning Boom Technologies, kellel on taskus lepingud Virgin Galacticu ja ühe seni nimetamata Euroopa lennufirmaga.

Mõni päev tagasi tutvustaski Boom oma esimese lennuki protüüpi XB-1. Tegemist on 55 reisijale mõeldud lennuki väiksemate mõõtmetega esialgse mudeliga, mistõttu kannabki vaid piloodi ja kaaspiloodi kohtadega prototüüp nime Baby Boom. Firma juhtide nägemuses muudab ülehelikiiruse võimekus tervet lennundussektorit ja teeb kogu maailma inimeste jaoks veelgi kättesaadavamaks.

Populaarne

Tagasi üles