iDeal kampaania

TTÜ avas ettevõtete probleemide lahendamiseks tööstuskeemia labori

Tallinna Tehnikaülikool.

FOTO: Peeter Langovits

Tallinna Tehnikaülikooli keemia-ja biotehnoloogia instituudis avab 11. aprillil uksed tööstuskeemia labor, mille peamiseks ülesandeks on lahendada tööstusettevõtete keemia- ja keemiatehnoloogilisi probleeme.

Labori põhijõud on noored teadlased, kes on võtnud oma missiooniks Eesti tööstuse arendamise. Labori juhataja dr. Gert Preegel kaitses alles eelmisel aastal oma doktoriväitekirja orgaanilise keemia alal, dr. Allan Niidu stažeerib praegu USA-s, noored magistrid Kristiina Lips ja Kätlin Lužkov on samuti TTÜ hiljutised lõpetajad keemia alal.

 «Alustasime selliste tööstusele suunatud projektidega juba paari aasta eest. Kuna projektide maht ja haare kasvas, siis jäid olemasolevad teaduslaborid sellistele töödele kitsaks,» selgitas labori loomise vajadust projekti eestvedaja TTÜ professor akadeemik Margus Lopp.

 Samuti nõudsid praktilised tööstuse probleemid tema sõnul veidi teistsugust aparatuuri ja laborisisseseadet. Uues avatavas laboris on need tingimised loodud.

«Arvan, et edaspidi võib labor laieneda ülikooli struktuuriüksustevaheliseks üksuseks. Avatav labor toetab kindlasti Eesti tööstuse konkurentsivõime kasvu. Käimasolevad suuremad projektid on põlevkivi väärindamise uute meetodite alalt,» rääkis Lopp.

Laboratoorium töötab lepingupõhiselt ja katab oma tegutsemiskulud ise. Ülikool toetab laborit infrastruktuuri- ja üldkorralduse tagamisega. Sellise laboratooriumi loomise ajendiks oli ettevõtete üha kasvav huvi innovatsiooni ja teaduspõhiste lahenduste järele.

«Tehnikaülikoolil on ühiskonnale pakkuda palju enam, kui vaid häid lõpetajaid ja tipptasemel teadustulemusi – arendame sihikindlalt igapäevast partnerlust Eesti ettevõtetega ja tööstuskeemia labori avamine on üks oluline samm sellel teel,» ütles TTÜ rektor akadeemik Jaak Aaviksoo.

Populaarne

Tagasi üles