Teadlased selgitasid välja, miks vastsündinud vaalad suhtlevad oma emaga sosistades

FOTO: www.pexels.com

Vaalad on teada-tuntud on lärmaka hääle poolest. Turvalisuse eesmärgil suhtlevad vastsündinud küürvaalad oma emaga aga näiteks sosistades.

Uuringu ühe autori Simone Videseni sõnul proovivad vaalad üksteisega vaikselt suhelda ohu ennetamiseks, vahendab The Guardian. Kui näiteks tapjavaalad neid kuuleksid, oleks neil väga kerge nende asukohani jõuda ja rünnata.

Uuringu käigus jälgisid Taani ja Austraalia loodusteadlased ühe ööpäeva jooksul kaheksat vastsündinud- ja kaht emavaala. Jälgimine toimus Exmouthi lahes – küürvaalad lähevad sinna soojema vee tõttu sünnitama.

Helisalvestised näitavad, et suhtlus vaalade vahel oli tavapärasest vaiksem. Kui näiteks isase vaala hääled kostuvad mitme kilomeetri kaugusele, siis vastsündinud vaalade suhtlus oma emadega kostis kõige rohkem 100 meetri kaugusele.  

Uurijad panid tähele ka seda, et vastsündinud vaalad andsid tühjast kõhust märku hääletult. Selle asemel, et kisa teha, hõõrusid nad end märguandeks hoopis vastu ema. Suure tõenäosusega teevad nad sedagi turvalisuse eesmärgil.

Uuring ilmus ajakirjas Functional Ecology. 

Populaarne

Tagasi üles