NASA julgustab lapsi astronautide kombel treenima

FOTO: NASA/ Missioon X: «treeni nagu astronaut»

Ebatervislik toitumine ja vähene füüsiline aktiivsus on laste seas kasvav probleem. Kuidas muuta tervislik eluviis noorte seas aga atraktiivseks?

Selleks, et saada astronaudiks tuleb hoolikalt välja valitud kandidaatidel läbida kaks aastat kestev treeningprogramm. See hõlmab endas hulgaliselt füüsilisi treeninguid, tervislikku toitumist jne.

Missioon X: «treeni nagu astronaut» on NASA loodud programm, mille eesmärgiks on parandada kooliõpilaste füüsilist vormi astronautidele mõeldud treeningkava eeskujul, kirjutab EurekAlert. Tänaseks päevaks on väljakutsega liitunud kümned tuhanded lapsed maailma eri riikidest.

Lisaks füüsilisele aktiivsusele pannakse programmi raames suurt rõhku ka toitumisalasele harimisele ja meeskonnatöö vajalikkusele. Lastele pakutakse ka interaktiivseid teaduslikke eksperimente ning tutvustatakse kosmoseajalugu.

Ka rahvusvahelise kosmosejaama astronautidel on programmis oma osa – nad vastavad videokõne abil laste küsimustele ja räägivad oma kogemustest.

Missioon X sai alguse 2011. aastal tagasihoidliku pilootprogrammina. Sel aastal võtab väljakutsest juba osa aga rohkem kui 104 000 õpilast 38 eri riigist. 

Tagasi üles
Back