Arvutimängurid näitasid, et Einstein eksis

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Arvutimängus tähistasid mustad ja valged ruudud ühtesid ja nulle. Nende vajutamisel saadud arvujadad on juhuslikumad kui ükski arvutialgoritm luua suudab.

FOTO: BIG Bell Test

  • Mitu eksperimenti kinnitab, et kvantfüüsikat kritiseerinud Einstein eksis.
  • Üle 100 000 arvutimänguri osales täiusliku juhuslikkuse loomises.
  • Füüsiline maailm on isegi nobelist Einsteini mõistusele liiga veider.

100 000 arvutimängija abil tehtud füüsikaeksperimendid tõestasid, et Albert Einstein eksis: kvantfüüsikutel on õigus ning kõige pisemal tasandil toimuvad protsessid eiravad tõepoolest peaaegu igasugust igapäevast loogikat.

100 000 arvutimängija abil tehtud füüsikaeksperimendid tõestasid, et kvantfüüsikutel on õigus ning kõige pisemal tasandil toimuvad protsessid eiravad tõepoolest peaaegu igasugust inimlikku loogikat.

Arendati välja spetsiaalne arvutimäng, milles inimesed pidid virtuaalses linnas liikumiseks sisestama pidevalt nulle ja ühtesid. Osales ligi 100 000 mängijat, kelle sisestatud nullid ja ühed saadeti üle maailma 12 füüsikalaborisse mõõtmisvalikute tegemiseks. Kokkuvõtvalt näitasid kõigi teadusrühmade tulemused, et Einstein siiski eksis: üksteisest lahus olevad osakesed tõepoolest mõjutavad üksteist ka kaugmõjuna ning mõõtmata osakestel ei ole selgeid omadusi.

Tagasi üles