Mobiiliandmete uuring: Eesti aktiivsed eakad reisivad üllatavalt palju

epa07270640 A foreign tourist takes photograph at a street in Hanoi, Vietnam, 09 January 2019. Vietnam's tourism revenue reached around 26.5 billion US dollar, with 15.6 million international and 80 million domestic tourists in 2018, according to the Vietnam National Administration of Tourism. Vietnam expects to attract a total of 103 million tourists in 2019. EPA/LUONG THAI LINH

FOTO: LUONG THAI LINH / EPA

Eesti teadlased Anu Masso, Siiri Silm ja Rein Ahas analüüsisid erinevate põlvkondade Eesti elanike ruumilist mobiilsust ehk seda, kui palju nad liiguvad, täpsemalt reisivad.

Uuringu tulemused on mõnevõrra üllatavad, sest selgus, et noored paistavad silma «liikumatuse» kultuuriga ning vanemad põlvkonnad liiguvad n-ö viivitusega ehk aktiivsed eakad liiguvad kaugematesse paikadesse kui noored, kirjutab ERR Novaator.

Selgus, et 20–29-aastased külastavad Eestis rohkem erinevaid kohti kui näiteks 60–69-aastased. Ka välismaal käivad 20-39-aastased inimesed rohkem kui neist vanemad inimesed, kuid välismaal noorte külastatavad kohad asuvad pigem üksteisele lähedal. 40-70-aastase vanuserühmade inimesed, kes on ruumiliselt aktiivsed, külastavad aga paiku, mis asuvad üksteisest kaugel.

Populaarne

Tagasi üles